Vergi, Harç ve Cezalar

Vergi, Harç ve Cezalar

Yeşilay’ın desteğiyle yürütülen “Yeniden Hayata Tutunmaya Var Mısın? ” projesi çerçevesinde Çorlu AMATEM’de tedavi gören bağımlı bireylerin sosyal uyu… Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu, 26 Kasım 2018 Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılı… Anadolu Yayıncılar Derneği(AYD) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Anadolu Medya Ödülleri” töreninde Yeşilay, Yılın Sivil Toplum Örgütü Seçildi…. Yeşilay’ın bu yıl ‘Uyuşturucu Madde Bağımlılığı’ ana temasıyla düzenlediği, Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’nın sonuçları açıklandı…. Yeşilay’ın geleneksel olarak düzenlediği Yeşilay Bisiklet Turu bu yıl 9. 50 Şehirde eş zamanlı olarak düzenlenecek turda binlerce k… Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net’in her yıl Türkiye’nin en prestijli ve köklü insan kaynaklarını ödüllendirdiği 18.

Yeşilay Gebze Şubesi yeni eğitim öğretim döneminde üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilere tercih döneminde yardımcı oldu…. Genç Yeşilaycılar tüm yıl boyunca yaptıkları çalışmaların yorgunluğunu üzerlerinden atmak için keyifli bir etkinliğe daha imza attı…. Tüp bebek tedavisi hem maliyetli hem de yorucu bir süreç. Fakat bu sürecin en önemli yanı tedavi sürecinde ve hamilelik boyunca sigara ve alkol kulla… 2015 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında iki aşamalı olarak açıklanan teklif çağrısının nihai değerlendirme süreci tamamlandı…. Yeşilay ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri birlikteliğinde yapılacak olan “Sağlıklı Nesil Sağlık Gelecek” yarışmasının başvuruları başladı…. Yeşilay Bursa Şubesi’nin olağan genel kurulunda Dr. Serhat Yamalı oy birliğiyle başkanlığa seçildi…. Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Yeşilay Kocaeli Şubesi tarafından Yuvacık Barajı çevresinden başlayan bir yürüyüş gerçekleştirildi…. Yeşilay Adıyaman Şubesi, Yeşilay Haftası münasebetiyle Adıyaman Üniverbahsegel yeni adresi Rektörlük Konferans Salonunda bir gençlik konseri düzenledi…. 1-7 Mart Yeşilay Haftası kapsamında Bursa’da 300 bisikletlinin katıldığı bisiklet turu düzenlendi…. Yeşilay Ankara Şubesi, büyük bir alışveriş merkezinde boyama etkinlikleri düzenleyerek çocuklara unutulmaz bir gün yaşattı…. Bursa Yeşilay Şubesinin düzenlediği meydan etkinliğinde çocuklar “Dumansız bir dünya istiyoruz!” diye haykırdı….

Yeşilay’ın 5’incisini düzenlediği Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın ödül töreni 8 Temmuz’da çevrim içi olarak gerçekleştirilecek… Dopdolu geçecek kamp programında bizimle birlikte olmak istiyorsan başvurunu bekliyoruz… Yeşilay’ın T.C. Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle düzenlediği Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nın il birincileri belli oldu… Kariyer.net tarafından verilen İnsana Saygı Ödülü’ne üçüncü kez layık görüldü…. Dopdolu geçecek kamp programında bizimle birlikte olmak istiyorsan başvurunu bekliyoruz! Sağlıklı bir toplum için gençler inisiyatif almalı… Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren Yeşilay şubeleri 2021 Hizmet İçi Eğitim Toplantılarında bir araya geliyor….

1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası etkinlikleri kapsamında Yeşilay Malatya Şubesi sağlık yürüyüşü düzenledi…. Yeşilay ve Kırklareli Üniversitesi arasında bağımlılıklarla etkin mücadele adına işbirliği protokolü imzalandı. Yeşilay uluslararası alandaki faaliyetlerini bir üst aşamaya taşıyarak, küresel bir sivil toplum kuruluşu olmak için adım attı. Diyarbakır Yeşilay Şubesi bağımlılık mücadele ile ilgili bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarına cezaevlerinde de devam ediyor…. Yeşilay Türkiye’nin dört bir yanındaki şubeleri için hizmet içi eğitim programı düzenliyor. Bölge bölge yapılan eğitim programlarının Konya ve Samsun… Bölge bölge yapılan eğitim programlarının Konya, Samsun, … Yeşilay Sakarya Şubesi teknoloji bağımlılığına karşı mücadele için alternatif etkinlikler geliştirerek sahada mücadeleye devam ediyor…. Sınıf öğrencileri Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı mezuniyet projeleri kapsamında teknoloji bağımlılığına karşı farkındalık… Avustralya’da kuruluş çalışmalarını tamamlayan Yeşilay, ülkede artan bağımlılıklarla mücadele ediyor…. Yeşilay, sağlıklı nesiller yetişmesi amacıyla, gençlere yönelik çalışma ve projelere imza atmaya devam ediyor. 2019 yılı faaliyetleri kapsamında 5-15 Ekim tarihleri arasında Mersin’de Genç Yeşilay kampı düzenlendi….

Yeşilay’ın bağımlılıklar alanında çalışma yapacak yüksek lisans ve doktora öğrencileri için açmış olduğu burs başvurularının sonuçları açıklandı… Yeşilay’ın Denizli Şubesi Başkanı Ümit Bayagut, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Yeşilay Haftası kapsamında düzenlenen “Yeşilay’ın En’leri Zümrüdüanka Ödül Töreni”nde Yeşilay’a da bir ödül takdim edildi…. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba ve yönetim kurulu üyeleri, Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürü İsa Sansar’ı ziyaret etti…. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Aksaray Şube Başkanı Fikret Köse, Vali Şeref Ataklı’yı makamında ziyaret etti. Yeşilay Denizli Şubesi, 7 Mart Cumartesi günü Teraspark Alışveriş Merkezi’nde açtığı stantla gönüllü sayısını arttırdı…. Öğrencileri zararlı maddelerden uzak tutmak amacıyla Yeşilay’ın Kocaeli Şubesi okullarda Yeşilay stantları açtı. Genç Yeşilaycılar Burdur Valisi Hasan Kürklü’yü makamında ziyaret ederek projeleri hakkında sunum yaptı. Bağımlılığa karşı dikkat çekmek amacıyla Yeşilay’ın desteğiyle Kısa Film Senaryo Yarışması düzenleniyor. İhsan Karaman, tüm kanserlerin yüzde 43’ünden korunmanın mümkün olduğunu belirterek; bunun için alkol, tütün ve tütün ma… Yeşilay’ın Gençlik Mali Destek Programı hibe desteği ile İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde “Maddeyle Değil Sanatla Yaşa” projesi hayata geçti.

64’üncü CND oturumunda deneyimlerini paylaşacak olan Yeşilay, bağımlılıklarla mücadeleye küresel düzeyde sağladığı katkıyı daha da güçlendirecek…. Yeşilay’ın geliştirdiği Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim programı, eğitimlerin kesintisiz bir şekilde devam etmesi için geliştirildi … Yeşilay bağımlılıkların tedavisinde ve ceza hukukunda uzman isimlerin katılımıyla “Ceza Hukuku ve Bağımlılık Açısından Kumar” konulu panel düzenledi… Alkol, Uyuşturucu Madde ve Bağımlılık Yapıcı Davranışlar Forumu Haziran 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleşti… Dünyanın karşı karşıya olduğu bağımlılık sorunuyla hep birlikte mücadele etmeliyiz…

Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından Yeşilay ve Kızılay, Dünyamız İnsan programı kapsamında Yeşilay Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Türkiye genelinde 116 şubesi bulunan Yeşilay, ülke çapında çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor…. Yeşilay’ın 2019 yılı Şubeler Hizmet İçi Eğitim Programı’nın 5’incisi 5- 6 Ekim tarihleri arasında Adana’da düzenlendi. 3-6 Aralık 2019 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 4. Uluslararası Kapasite Geliştirme Programı için Uluslararası Yeşilay Federasyonu’na bağlı… Yeşilay, bu yıl İrlanda, Dublin’de 9-11 Mart tarihleri arasında altıncı kez düzenlen ‘Küresel Alkol Politikaları’ konferansına katıldı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Yeşilay bağımlılıkla mücadele için güçlerini birleştirdi… Çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla yeni bir proje başlatıldı… Yeşilay, 100 yılı aşkın süredir sağlıklı nesillerin yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor….

Yeşilay, mücadele ettiği 5 bağımlılıktan biri olan teknoloji bağımlılığı alanında çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Yeşilay, virüsten korunmak için sağlıklı yaşamın önemine ve tütün elektronik sigara ve nargile bağımlılığıyla mücadelenin önemine vurgu yaptı…. Yeşilay’ın bağımlılıklarla ilgili araştırmalara yer verdiği hakemli akademik dergisi … Yeşilay, bağımlılıklar ve sağlıklı yaşam konusunda farkındalık sağlamaya devam ediyor…. İdari para cezalarının nasıl uygulanacağı konusundaki ayrıntılar 442 nolu Tahsilat Genel Tebliği ile açıklanmıştır. Yeşilay ve Avrasya Üniversitesi arasında bağımlılıklarla etkin mücadele adına işbirliği protokolü imzalandı. Yeşilay Diyarbakır Şubesi bağımlılıkla mücadele hususunda kendilerine destek veren kurum ve şahıslara plaket takdim etti…. Türkiye’nin ünlü ralli pilotlarından, Yeşilay gönüllüsü Burcu Çetinkaya bu kez bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek için pistlere indi…. Yeşilay ve İŞKUR arasında imzalanan protokol ile madde bağımlılığı tedavisi görmüş gençler, hem hayata kazandırılacak hem de meslek sahibi olacak….

  • İdari para cezasına ilişkin genel hükümler 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nda yer almaktadır.
  • Alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ve yakınlarına ücretsiz psiko-sosyal ve rehabilitasyon hizmeti veren YEDAM’ın 6.
  • Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve Yeşilay Genel Sekreteri Av.
  • Bağımlılıkla mücadelede küresel ortak strateji belirlemek amacıyla Yeşilay’ın öncülüğünde “1.

Yeşilay bu bayramda da birlikteliği vurgulayan, teknolojiden uzak kutlamaları hatırlatan reklam filmi ile geleneklerimizi yaşatmaya devam ediyor…. Yeşilay Tuzla Şubesi, 26 Haziran Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Günü dolayısıyla, Tuzla sahil alanında bilgilendirme istasyonu açtı…. Yeşilay’ın yürüttüğü online bahis araştırmasının sonuçları “Journal of Gambling Studies” dergisinde yayımlandı. Yeşilay Tekirdağ Şubesi, Tekirdağ Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ile birlikte “Bağımlılıkla Mücadele” çalışmasını hayata geçirdi. Sulh Ceza hâkimliği emsal niteliğinde bir karara imza atarak uyuşturucu kullanmaktan yargılanan kişileri adli kontrol şart… 2018 Sağlıklı Fikirler Kısa Film yarışması sona ermiştir, katılımınız için teşekkür ederiz. Gerçekleştirdiği projelerle kültür sanat faaliyetlerine … Bağımlılıkla her alanda mücadele eden Yeşilay’ın “Bi’ Liran Var Mı? Altın Örümcek Web Ödüllerinde halkın favorisi seçildi…. Tütün(sigara) ürünlerinin görüntülenme ve satışına kısıtlamalar getiren yasa teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edildi.

25 farklı Ülke Yeşilayı, TBM Uygulayıcı Eğitimi ile dünyanın dört bir yanından alanında uzman profesyoneller bir araya geldi… Ayşe ve Ece Ege’nin dünyaca ünlü markası Dice Kayek’in desenleri Yeşilay Dergisi’nin Ocak sayısının kapağında yer aldı… Bu yıl 11’inci kez düzenlenen Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması başvuruları 31 Mart’a kadar devam ediyor…. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yeşilay Genel Merkezi’ni ziyaret ederek Yeşilay’ın faaliyetleri hakkında bilgi aldı… Yeşilay’ın bu yıl 11’incisini düzenlediği SNSG Yetenek Yarışması’nın başvuruları pandemi koşulları nedeniyle 30 Nisan’a uzatıldı…

Leave a comment